Przygotowanie do sesji to prosta sprawa, pod warunkiem, że pamięta się o pewnych trikach, ponieważ do sesji przygotowuje się zarówno fotograf jak i osoby będące po drugiej stronie obiektywu.
Dzisiaj chcemy w pigułce omówić kilka ważnych aspektów dzięki którym sesja zdjęciowa wypadnie jeszcze lepiej, a praca będzie sprawniejsza i łatwiejsza, a efekty jeszcze bardziej satysfakcjonujące.
Jeśli to Wasza pierwsza w życiu sesja to nie obawiajcie się, ponieważ Pstrykadło Artystyczne to dwie pełne energii i empatii kobiety, które zadbają o Wasz komfort podczas zdjęć.

UBRANIE

Stylizacje na sesje najlepiej omówić z nami przed planowanym dniem zdjęciowym. Najlepiej sprawdza się tu minimalizm. Oczywiście zależy to od rodzaju wykonywanych fotografii, ale zbyt dużo różnorodnej biżuterii skutecznie odwraca uwagę od modela. Najlepiej sprawdza się jeden mocny akcent czy to w postaci koloru czy faktury ubrania. Wszystko powinno być wyprasowane, najlepiej przywieź sobie rzeczy na wieszakach w pokrowcu. W przypadku fotografii kobiecej szczególnie polecamy tkaniny zwiewne, transparentne, koronki. Zdecydowanie odradzamy wszelkie ubrania z nadrukami, cyrkoniami, etc.
Ważnym elementem całości jest bielizna i tu uwaga! Najlepiej nie zakładać jej w domu tylko dopiero na sesji zdjęciowej. Ten powszechny problem w postaci poodciskanych ramiączek od biustonosza czy skarpetek nie ułatwia pracy. Warto zwrócić na to uwagę, by do momentu sesji mieć na sobie jedynie miękkie, wygodne rzeczy.

MAKIJAŻ, WŁOSY, PAZNOKCIE

Wyśpij się! Nie krzyczymy, ale serio to jest najważniejsza rzecz.
Jeśli makijaż wykonujesz sama to zadbaj o dobry podkład, korektor pod oczy i matujący puder. Zawsze jednak polecamy, aby w tym wyjątkowym dniu zdać się na pomoc doświadczonej wizażystki. Używa ona odpowiednich kosmetyków, wie jak najlepiej podkreślić urodę, jak dobrać kolorystykę makijażu. Jeśli decydujesz się na usługę wizażystki to koniecznie przyjdź na sesję bez makijażu. Zmywanie go tuż przed sesją nie jest dobrym pomysłem, gdyż podrażnia skórę.
Włosy muszą być świeżo umyte i bez odrostów. Aparat uchwyci wszystko i uczyni jeszcze bardziej widocznym. Nie używaj zbyt dużo lakieru do włosów, ale wskazane jest użycie nabłyszczacza. Fryzury przez nas polecane to rozpuszczone włosy, które można przerzucić ręką na każdą stronę, lekkie fale lub delikatne upięcia w stylu messy hair.
Paznokcie takie małe, a takie ważne. Piękny manicure i pedicure to jak kropka nad i. Jeśli na co dzień nie malujesz paznokcie to do sesji przygotuj je w sposób szczególny. Nie lubisz kolorów? Wystarczy bezbarwny, błyszczący lakier.

PRZYGOTOWANIE CIAŁA

O depilacji nie ma co wspominać bo to chyba dla wszystkich jest jasne. Warto jednak nadmienić, że peeling 2-3 dni przed sesją to dobry wybór. Dobre nawilżenie to podstawa, aby skóra wyglądała na zdjęciach zdrowo. Możesz nawet pokusić się o balsam z „błyskiem” (nie chodzi o brokat!), aby dodać efektu glow.
Na 3 dni przed sesją nie korzystaj z solarium, to warunek konieczny. Szczególnie twarz jest wtedy niefotogeniczna. I pamiętaj o nieuciskowych ubraniach i bieliźnie!

DODATKI

Dodatki nadają charakteru fotografiom, oczywiście zależy to od efektu na jakim nam zależy. Ale jeśli masz w domu nietypowe okulary, kapelusz, kwiaty we włosy, maskę z Wenecji czy efektowną biżuterię, którą założymy na przykład na gołe ciało to będą to na pewno atuty, które kreatywnie wykorzystamy w sesji.