Wizerunek ma znaczenie. Nowoczesny, profesjonalny, unikalny portret biznesowy

Indywidualna tożsamość firmy – to coś więcej niż tylko logo czy identyfikacja graficzna, treść i forma działań. To, jak firma o sobie mówi, czy i jakie akcje sponsoringowe podejmuje, jak reaguje na niespodziewane sytuacje , czy udziela się lokalnie, wpływa na jej odbiór przez klientów, konkurencję, rynek. Jednakże w dzisiejszym świecie, tożsamość komunikowana jest wielopłaszczyznowo. Era internetu, intranetu, serwisów społecznościowych nie pozwala zignorować faktu, że także wizerunek ma ogromne znaczenie. Zarówno nasz indywidualny, jak i całej organizacji. Mogłoby się wydawać, że jest on czymś na co nie mamy wpływu. Jednak świadome kreowanie wizerunku to m.in odpowiednia prezentacja firmy, zarówno werbalna, opisowa jak i fotograficzna właśnie.

“It is nice to put a face to the name”

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się słyszeć ten zwrot. Profesjonalne portrety biznesowe pracowników używane są dziś na potrzeby stron internetowych, newsletterów, ulotek, do billboardów, artykułów, niejednokrotnie wykorzystywane są też w celach prywatnych, do CV, na portale społecznościowe. Warto mieć świadomość, iż nasza osobowość w świecie biznesowym musi zmieścić się na niewielkim zdjęciu. To zdjęcie będzie reprezentować nas przed przełożonymi z centrali, kolegami z siedziby w innym kraju czy lokalizacji na rodzimym rynku. Pracodawca i pracownicy stanowią wizytówkę firmy i pracują na jej wizerunek każdego dnia.

Dziś zanim udamy się na spotkanie, najczęściej dokonujemy małego sprawdzenia, kim jest ta osoba, jakie ma doświadczenie, ale też jak wygląda. I to w pierwszej kolejności, podobnie jak okładka książki, poprzez pryzmat której oceniamy jej zawartość, wizerunek wpływa na to, jak postrzegane są nasze kompetencje i może realnie wpłynąć na pozycje w firmie, na rynku pracy oraz na nastawienie innych wobec nas na pierwszym spotkaniu. Profesjonalne portfolio biznesowe jest inwestycją i pomaga budować zaufanie, wspiera pozytywny wizerunek instytucji i osób ją reprezentujących.

Być jak profesjonalny model

Mamy świadomość, że niełatwo stać się modelem na czas sesji, ale dzięki naszym wskazówkom staramy się by każda fotografowana osoba zapomniała o stresie w danej chwili i poczuła się pięknie, pewnie i swobodnie. Dokładamy wszelkich starań by nasze spotkanie było dla Ciebie rozrywką a jej efekty pomogły Ci w karierze. Ustalamy jaki efekt chciałbyś uzyskać, ale przede wszystkim staramy się zachować spójność i autentyczność. Dobieramy do tego odpowiednią estetykę zdjęć, wybieramy z Twoich ubrań stylizację najlepiej dopasowaną do Twojego typu urody, stylu, charakteru, stanowiska. Współpracujemy z profesjonalną wizażystką, niejednokrotnie stylistką. W zależności od Twojej wizji i oczekiwań dobieramy otoczenie, w którym pracujemy: w siedzibie firmy, w plenerze w otoczeniu biurowców, w studio, podczas wyjazdu integracyjnego – zdjęcia grupowe dla firm to mocniejsza integracja zespołu a także znakomity materiał dla celów marketingowych firmy.

Mamy też wachlarz możliwości, jeśli chodzi o sam portret. Dużą popularnością cieszą się portrety wizerunkowe w szerszym kadrze, także to jedna z możliwości w naszej ofercie.

Zdjęciami można kreować rzeczywistość poprzez odpowiedni klimat zdjęcia, rodzaj światła, kolor i rodzaj tła, stylizację, mimikę, gesty i na to kładziemy szczególny nacisk w naszej pracy. Chcemy by z każdego kadru wydobyć to, jak chciałbyś i powinieneś być postrzegany w zależności od Twojej branży, stanowiska, osobowości. W niektórych branżach możemy pozwolić sobie na więcej i temu służy fotografia kreatywna. Mamy tylko jedną szansę na zrobienie pierwszego wrażenia. Wykorzystajmy ją jak najlepiej.